Call us +421- 904 292 468 | Slovensky | English
Why EST Frontier Slovakia

String Cheese Making

Spoznajte s nami tradíciu výroby udených syrových korbáčikov, najznámejšej slovenskej kulinárskej špeciality s dlhou tradíciou.

 

Ak plánujete navštíviť našu malú krajinu s veľkým srdcom, nazrite spolu s nami na vychýrené  kulinárske ľudovéremeslo“ výroba tradičných syrových korbáčikov, ktoré patrí k jedným z najstarším a najznámejším špecialitám na Slovensku. Toto je len jedno z mnohých tradícií, ktoré by sme vám radi predstavili, tak neváhajte a kontaktujte nás. Nechajte na nás, aby sme vám zorganizovali tento neopakovateľný zážitok.

S Enjoy Slovakia Tours navštívte tie najkrajšie regióny Slovenska, kde budete môcť nie len obdivovať a degustovať tradičné slovenské korbáčiky, ale sa aj naučiť a zúčastniť pri výrobe tejto špeciality, ktorú spoznáte len na Slovenskom vidiéku. Vyrábajú sa tradičným spôsobom – parením vykysnutého a čiastočne prezretého hrudkového syra v horúcej vode, jeho vyťahovaním do tvaru nití, ktoré sa tradične nazývajú „vojky“ s hrúbkou od 2 do 10 mm. Vytiahnuté nite – vojky sa potom spletajú do tvaru korbáčika. Korbáčiky zapustili na najmä na Orave silné korene. Spolu s bryndzou patria ku kulinárskemu dedičstvu, ktoré už dávno prerástlo naše hranice.

Zabavte sa so živou ľudovou hudbou, zastavte sa na mieste, kde sa konajú obľubené  folklórne festivaly, okúste tradičné slovenské jedlá alebo si len tak užívajte romantické prostredie a spoznávajte krásy našej malej veľkej krajiny,  ktorej prírodne aj kultúrne dedičstvo môžete objaviť ešte aj dnes práve s nami.

Ak máte záujem o dovolenku na Slovensku s nami, neváhajte a kontaktujte nás. Povedzte nám svoje predstavy a my sa budeme snažiť splniť vám ich a obohatiť ich o naše skúsenosti. Zabezpečíme pre vás celý program, od dopravy až po ubytovanie v tradičnom slovenskom prostredí, aby ste prežili nie len nezabudnuteľné chvíle v slovenských horách, ale aby ste spoznali aj tradície slovenskej kultúry.