Call us +421- 904 292 468 | Slovensky | English
Why EST Frontier Slovakia

Museum of historic Orava Village

 

Spoznajte s nami neopakovateľnú krajinu krásnych hôr, bohatej histórie a jedinečnej folklórnej tradície v jedinečnom Skanzene oravskej dediny…

Ak plánujete navštíviť našu malú krajinu s veľkým srdcom, nechajte nás, aby sme vám predstavili ten najznámejší a najkrásnejší Skanzen oravskej dediny, ktorý patrí na Slovensku medzi najväčšiu pýchu našej tradície. Každý región, dedina má svôj vlastný charakter a svoj vlastný folklór – kroje, hudbu, piesne, architektúru, zvyky, tradície, tance, nárečie a väčšina ľudí, ktorí prídu na Slovensko, by rada videla z folklóru čo najviac. Preto neváhajte a kontaktujte nás.

 

EST Frontier Slovakia Vás prevedie najznámejším múzeom oravskej dedniny, ktorý je umiestnené v prekrásnom podhorskom prostredí v podhorí Roháčov. Pôvodne boli na tomto mieste iba pasienky. V roku 1967 sa tu začalo stavať múzeum, do ktorého sa postupne premiestňovali domy z rôznych oravských dedín. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy. V múzeu nájdete mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné. Vzácnosťou sú taktiež zachované dokumenty o domácej výrobe plátna, modrotlače či súkna, a už takmer zabudnutej hrnčiarskej výrobe a spracovaní dreva. Odrazom šikovnosti oravských predkov sú drobné domčeky s úzkymi oknami a šindľovými strechami, z ktorých je cítiť tradičnú atmosféru Slovenska v dobách starých či prastarých rodičov. Nad „dedinkou“ sa týči drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia z obce Zábrež. Kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným barokovým organčekom je ozajstným klenotom múzea. Zariadenie domov a chov domácich zvierat (v letnom období aj pestovanie typických plodín) umožňujú návštevníkom predstaviť si život a prácu Oravcov v minulosti.

EST Frontier Slovakia Vás prevedie večernýmmi vstupmi do expozície s netradičným odborným výkladom a posedením pri pravej ľudovej hudbe, prezentáciami oravského folklóru a remesiel či zooexpozície a ukážky tradičnej remeselnej výroby.

Ak máte záujem o dovolenku na Slovensku s nami, neváhajte. Radi vám pošleme už hotový program, ktorý vám spravíme podľa vašich predstáv, kde spoznáte či už tradície, históriu, tradičné remeslá alebo prírodné dedičstvo. Neváhajte a kontaktujte nás. Povedzte nám svoje predstavy a my sa budeme snažiť splniť vám ich a obohatiť ich o naše skúsenosti. Zabezpečíme pre vás celý program, od dopravy až po ubytovanie v tradičnom slovenskom prostredí, aby ste prežili nie len nezabudnuteľné chvíle v slovenských horách, ale aby ste spoznali aj tradície slovenskej kultúry.