Call us +421- 904 292 468 | Slovensky | English
Why EST Frontier Slovakia

Winter- Slovakia Calendar of Events

We welcome your comments or guestions on EnjoySlovakiaTours’s website, please email: info@enjoyslovakiatours.com with your requests and let us know what your expectations are.

 

„O cenu Pálenice“ Nočný skialpinistický pretek

Február, 2011

Nočný skialpinistický pretek- 6. Ročník. Sprievodné podujate je v lyžiarskom stredisku Janovky v Západných Tatrách. Organizátori Vás srdečne pozývajú!

„Okolo Zuberca“- Tradičný prechod okolo Zuberca na bežkách

Február, 2011

„Okolo Zuberca“- Tradičný populárny prechod okolo Zuberca na bežkách, každoročne sa usporiaduváva vo februári, je viazaní na ideálne snehové podmienky, preto dátum nie je určený. Srdečne Vás pozývame. Prežijete veľa zábavy a spoznáte kultúru domácich ľudí, ktorý sú známy svojím humorom a dobrosrdečnosťou.

Večerné programy v čarovnom a najkrajšom múzeu oravskej dediny na Slovensku

Január-Marec, 2011

Atmosféru večernej prechádzky po starej oravskej dedine si môžu návštevníci vychutnať v rámci programov „Večer v múzeu“, ktoré sa v Múzeu oravskej dediny konajú počas zimnej sezóny každú stredu (v prípade záujmu aj v piatok). V rámci programu absolvujú návštevníci prehliadku múzea so zažatými lampášmi s humorným i vážnym sprievodným slovom, vypočujú si krátke skladby na organe v drevenom kostole zo Zábreže a po prehliadke ich čaká posedenie pri ľudovej hudbe a medovine s príjemnou zábavou.

Na Orave Vianoce ako festival zvykov a remesiel

December 17-19, 2011

Vianočné piesne, vinše, zvyky i betlehemské hry prinesú do Dolného Kubína, Zuberca i Habovky účinkujúci Medzinárodného festivalu vianočných zvykov a remesiel. Organizátori pripravili  pre divákov atraktívny trojdňový program, ktorý v decembry ponúka súťaž betlehemských a koledníckych skupín, scénické zvykoslovné programy, jarmok ľudových remesiel, tvorivé dielne i výstavu.

Budú šperkári, rezbári, výrobcovia ľudových hudobných nástrojov, tkáči, medovnikári drotári, debnári, sklári i ďalší, do jej tajov na tvorivých dielňach zasväcovať aj deti. Popoludní, od 15.00 hodiny vianočnú atmosféru jarmoku oživia svojim programom betlehemci a koledníci.

Mikuláš na Oravskom hrade

December, 2011

Návštevníkov na hrade Mikuláš v príjemnej predvianočnej atmosfére s vôňou ihličia, kapustnice, vianočných dobrôt i medoviny. Na hlavnom nádvorí nebudú chýbať stánky s remeselníkmi a s občerstvením, návštevníci budú mať možnosť vidieť a vyskúšať si dnes už netradičnú výrobu vianočných čokoládových kolekcii, výrobu vianočných oplátok a pod. Sviatočnú Mikulášsku atmosféru bude dotvárať výborná ľudová hudba Fľajšovan.

„Zuberská foršta“ Snowboardové preteky v lyžiarskom stredisku Zuberec

Marec, 2011

Snowboardové preteky v lyžiarskom stredisku Zuberec- Janovky

Preteky psích záprahov

Marec, 2011

Dejiskom pretekov psích záprahov bude opäť areál Múzea oravskej dediny v Zuberci na Brestovej.

Dajú si tu stretnutie mašéri so svojimi psami nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Budeme svedkami odvekého oddaného priateľstva človeka a psa. Vychutnáme si rýchle štarty, kúzlo sily, vytrvalosti, elegancie, či úžasnú súhru psích záprahov.